Glinka zielona do picia
Glinkę zieloną można stosować nie tylko na okłady i maseczki. Takie użycie jest bardzo popularne i zdobyło już spore grono zwolenników.
Istnieje jednak możliwość spożywania glinki w formie zawiesiny do picia i ten sposób stosowania chcemy Państwu przybliżyć.
Stosowanie glinki wewnętrznie może w wielu przypadkach pomóc w powrocie do zdrowia i pozwolić w naturalny sposób odzyskać równowagę organizmu. Glinka "Chuma" z powodzeniem stosowana jest w przypadku wymienionych niżej dolegliwości:
- Zaburzenia trawienia, otyłość, alergie, choroby jelit, wypadanie włosów, złe samopoczucie, wrzody dwunastnicy i jelita grubego, wzdęcia, puchlina wodna, zapalenie żołądka, zaburzenia wydalania kwasów żołądkowych, oczyszczanie krwi
Leczenie: ½ do 3 łyżeczek glinki dziennie w wodzie lub herbacie między posiłkami albo 1 do 2 łyżeczek glinki rano i wieczorem pół godziny-godzinę przed posiłkiem. Proszę włożyć do ust, dobrze nawilżyć i popić ¼ szklanki wody lub herbaty lub wsypać tę samą ilość glinki do ¼ szklanki letniej wody, wymieszać drewnianą łyżeczką. Dla dzieci wystarczy połowa dawki,. Jeśli zajdzie potrzeba (np. w przypadku zaparcia) można przyjąć trzecią dawkę pół godziny przed lub pół godziny po posiłku popołudniowym.
- Choroby żołądka, takie jak nadkwasota, zgaga, kwaśne odbijanie
Leczenie: Przyjmować glinkę w mniejszych ilościach, ale często w ciągu dnia, najlepiej 1-2 łyżki mieszanki co kilka minut, aż do ustąpienia bólu.
- Zatrucia pokarmowe, biegunki itp.
Leczenie: Przyjmować kilka łyżeczek glinki w ciągu kilku godzin aż do ustąpienia objawów.
- Zapalenie migdałów, choroby ust, dziąseł, gardła i zębów, zapalenia i ropienia szczęki
Leczenie: Płukać usta i gardło roztworem 1 łyżeczki glinki w pół szklanki wody kilka razy dziennie.
- Choroby dziąseł, zębów i szczęki
Leczenie: Przygotowywać małe grudki z glinki rozrobionej wodą. Należy nałożyć na miejsce zaatakowane chorobą i pozostawić na kilka godzin.
Generalnie dawkowanie dostosowuje się do własnych potrzeb. Zapobiegawczo należy przyjmować 1 łyżeczkę glinki dziennie z wodą pół godziny do godziny przed śniadaniem (pierwszym posiłkiem). Proponujemy także alternatywną metodę picia glinki opisaną na stronie "Przygotowanie glinki do picia".
W przypadku równoczesnego zażywania leków, glinkę przyjmować 1 godzinę przed jedzeniem, a lekarstwo 1 godzinę po jedzeniu.
W celu szybszego powrotu do zdrowia w okresie leczenia zalecane jest przestrzeganie diety wegetariańskiej oraz wyeliminowanie cukrów ( słodycze, napoje słodzone, alkohol) .
Do rozpuszczania glinki należy używać wyłącznie naczyń szklanych i drewnianej łyżki. Zapobiegnie to zdegradowaniu glinki w reakcji z naczyniami metalowymi lub z tworzyw sztucznych. Okres przechowywania glinki w suchych warunkach wynosi nawet do 10 lat. Należy tylko pamiętać, aby przechowywać ją z dala od zapachów, gdyż bardzo dobrze chłonie ona wszelkie aromaty.