Czy glinkę zieloną można stosować u kobiet w ciąży?
Jednym z podstawowych czynników biologiczno-chemicznych mających wpływ na kształtowanie się płodu jest odpowiednia dieta matki. Spożywany pokarm może oddziaływać na zarodek już we wczesnym okresie prenatalnym. Spożywane posiłki powinny być zróżnicowane, zaopatrzone w niezbędne witaminy i minerały. Przyczyniają się wtedy do niezakłóconego przebiegu procesu kostnienia, warunkują odpowiednie tempo rozwoju, ciężar ciała, wysokość, również dojrzewanie płciowe.
Glinka zielona to nic innego jak źródło cennych minerałów, które są szczególnie ważne do prawidłowego przebiegu ciąży oraz rozwoju dziecka.
Wapń wpływa na kształtowanie się układu kostnego dziecka. Jeżeli przyszła mama ma za mało zapasów tego składnika w organiźmie, kształtujący się płód wykorzysta rezerwy i zacznie pobierać wapń z kości i zębów ciężarnej.
Magnez również bierze udział w formowaniu się układu kostnego. Inne funkcje, istotne dla płodu to wpływ na kształtowanie się układu nerwowego, aktywację enzymów, syntezę i stabilizację kwasów nukleinowych. Kobieta ciężarna przyjmująca optymalną ilość magnezu jest spokojniejsza i w mniejszym stopniu odczuwa dolegliwości zwiazane z ciążą (skurcze w obrębie jamy macicy, bóle piersi, napięcia nerwowe).
Żelazo - wchodzi w skład hemoglobiny, bierze udział w transporcie tlenu do wszystkich narządów. W okresie ciąży jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na formowanie się mózgu dziecka a także na funkcjonowanie łożyska i dotlenianie macicy.
Krzem zawarty w glince zielonej zabobiega krwawieniom w czasie ciąży i upławom pozamiesiączkowym. Wpływa na kształtowanie się układu kostnego oraz tkanki łącznej płodu.
Wymienione oraz inne makro- i mikroelementy zawarte w glince zielonej przyczyniaja się do kompleksowego zaopatrzenia organizmu kobiety w niezbędne dla pomyślnego przebiegu ciąży składniki mineralne. Dlatego glinka Chuma jest szczególnie wskazana do picia w tym okresie.