Czy leczenie osteoporozy może być wspomagane glinką zieloną?

Osteoporoza - różnica w budowie kościOsteoporoza (zrzeszotnienie kości) - jest to choroba występujaca głównie po 50 tym roku życia, przeważnie u kobiet po okresie menopauzy. Charakteryzuje się ubytkiem masy kostnej, co przyczynia się do zwiększonej podatności na złamania.

Główna przyczyna osteoporozy to niedobór wapnia, witaminy D3 oraz białka. Niedobory powstają na skutek wzmożonej pracy przytarczyc, które produkując parathormon przyczyniają się do obniżenia zawartości wapnia w kościach i do zwiększenia ilości tego pierwiastka we krwi. Organizm mobilizuje wapń z kości, ponieważ zaburzone jest wchłanianie tego pierwiastka z przewodu pokarmowego oraz wystepują braki witaminy D3.

Glinka zielona stosowana wewnętrznie:

  • wpływa na przewód pokarmowy - wiąże toksyny i pomaga usunąć je z organizmu na zewnątrz. W ten sposób zwiększa się przyswajalność składników pokarmowych.
  • posiada duże ilości wapnia, który jest bardzo dobrze przyswajalny przez organizm i wypełnia ubytki powstałe na skutek demineralizacji kości

Dlatego dla osób po 50 tym roku życia zaleca się stałe picie glinki - gwarantuje to ciągłe zaopatrzenie organizmu w minerały, które są szczególnie ważne dla układu kostnego.

mmCache | m:0.58MB | t:0.0194s.
ut:15997